Korrupsiyaga qarshi kurashish uchun barcha masʼul bo‘lib, bunda fuqarolarning ishtiroki muhim ahamiyat kasb etadi. Fuqarolar tomonidan korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha va unga nisbatan murosasiz munosabatini o‘z murojaatlarida bayon etib kelishmoqda. Bunday murojaatlar, Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi tomonidan o‘rganilib, jismoniy va yuridik shaxslarning huquqlari, erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha tizimli ishlar amalga oshirib kelinmoqda.
Jumladan, Agentlik rahbariyati va xodimlari tomonidan doimiy ravishda fuqarolarni qabul qilish amaliyoti yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, bugun Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori A.Burxanovning navbatdagi fuqarolar qabuli bo‘lib o‘tdi.
Respublikaning turli hududlaridan kelgan fuqarolar o‘z murojaatlarida asosan sud qarorlaridan hamda turli vazirlik hamda idoralarda murojaatlarining to‘liq va xolisona ko‘rib chiqilmayotganligidan noroziliklar hamda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha o‘z takliflarini bildirishdi.
Qabulda fuqarolarning murojaatlari to‘liq tinglanib, muammolarning yechimi bo‘yicha tegishli huquqiy tushuntirish va maslahatlar berildi. Ijrosi o‘rganish va vaqt talab qiladigan murojaatlar bo‘yicha fuqarolardan tegishli tartibda ariza va shikoyatlar qabul qilinib, ijrosi qatʼiy nazoratga olindi.

The whole society, every citizen should be involved in the fight against corruption.  Citizens express their irreconcilable attitude to the fight against corruption in their appeals. The Anti-Corruption Agency considers each appeal thoroughly, as well as carries out systematic work to protect the rights, freedoms and legitimate interests of individuals and legal entities.
In particular, the executives and specialists of the Agency established the practice of receiving citizens on a regular basis. On February 24, Akmal Burkhanov, Director of the Agency, held another personal reception of citizens.
In their appeals, citizens expressed dissatisfaction with the court decisions, as well as incomplete and impartial consideration of their appeals in various ministries and departments. They also put forward their proposals to combat corruption.
All appeals of citizens were listened to in full, appropriate legal explanations and consultations were given to solve their problems. Appeals and complaints of citizens, requiring additional study and time, were accepted in the proper manner, their execution was taken under the strict control of the Agency Director.