Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligiga
2023-yilning 14-fevral kuni Farg‘ona viloyati, Farg‘ona shahri, Parvoz MFY, A.Navoiy shox ko‘chasida yashovchi fuqaro Sh.Adan murojaat kelib tushgan.
Murojaatda Farg‘ona shahar, B.Marg‘iloniy ko‘chasi, 70-uy, 26-xonadonga “HududgazFarg‘ona” Gaz taʼminoti filiali Farg‘ona shahar bo‘limi tomonidan gaz hisoblagichni yangi aqlli elektron gaz hisoblagichga almashtirib bermasdan kelayotganligi bo‘yicha norozilik bildirilgan.
O‘z navbatida, 2023-yil 16-fevral kuni Agentlik tomonidan Sh.Aning murojaatlarida keltirilgan vajlarni to‘liq va xolisona o‘rganib chiqish maqsadida “Xududgaztaʼminot” AJga so‘rovnoma yuborildi.
“Hududgaztaʼminot” AJning ushbu holat bo‘yicha bildirishicha, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-4840-son qaroriga muvofiq, “Hududgaz Farg‘ona” GTF tomonidan “OSTEN” brendi ostida ishlab chiqarilgan gaz hisoblagichi o‘rnatib berildi.
Murojaatchi bilan Agentlik masʼul xodimlari telefon orqali muloqot olib borganda murojaatda ko‘rsatilgan vajlar bartaraf etilib, gaz hisoblagichlar o‘rnatib berilganligi maʼlum qilingan.

14 февраля 2023 года в Агентство по противодействию коррупции поступило обращение от гражданина Ш.А., проживающего по улице Алишера Навои, махалля Парвоз, г. Фергана, Ферганской области.
В своём обращении он выразил недовольство по поводу бездействия сотрудников Филиала газоснабжения «Худудгаз Фергана», которые уже долгое время не осуществляют замену газового счётчика на новый по адресу г. Фергана, улица Б. Маргилоний, дом 70, квартира 26.
С целью полного и объективного изучения ситуации Агентством по противодействию коррупции был направлен запрос в АО «Худудгазтаъминот».
По итогам, АО «Худудгазтаминот» сообщило, что Филиалом газоснабжения «Худудгаз Фергана» по адресу был установлен газовый счётчик марки «OSTEN».
Ответственные сотрудники Агентства связались с автором обращения для доведения до него информации о положительном решении проблемы.