Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligiga
2023-yilning 14-fevral kuni Farg‘ona viloyati, Farg‘ona shahri, Parvoz MFY, A.Navoiy shox ko‘chasida yashovchi fuqaro Sh.Adan murojaat kelib tushgan.
Murojaatda Farg‘ona shahar, B.Marg‘iloniy ko‘chasi, 70-uy, 26-xonadonga “HududgazFarg‘ona” Gaz taʼminoti filiali Farg‘ona shahar bo‘limi tomonidan gaz hisoblagichni yangi aqlli elektron gaz hisoblagichga almashtirib bermasdan kelayotganligi bo‘yicha norozilik bildirilgan.
O‘z navbatida, 2023-yil 16-fevral kuni Agentlik tomonidan Sh.Aning murojaatlarida keltirilgan vajlarni to‘liq va xolisona o‘rganib chiqish maqsadida “Xududgaztaʼminot” AJga so‘rovnoma yuborildi.
“Hududgaztaʼminot” AJning ushbu holat bo‘yicha bildirishicha, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-4840-son qaroriga muvofiq, “Hududgaz Farg‘ona” GTF tomonidan “OSTEN” brendi ostida ishlab chiqarilgan gaz hisoblagichi o‘rnatib berildi.
Murojaatchi bilan Agentlik masʼul xodimlari telefon orqali muloqot olib borganda murojaatda ko‘rsatilgan vajlar bartaraf etilib, gaz hisoblagichlar o‘rnatib berilganligi maʼlum qilingan.

On February 14, the Anti-Corruption Agency received an appeal from citizen Sh.A., residing at Alisher Navoi Street, Parvoz mahalla, Ferghana city, Fergana Region.
In his appeal, he expressed dissatisfaction with the inaction of the employees of the Hududgaz Ferghana Gas Supply Branch, who for a long time have not been replacing the gas meter with a new one at ap. 26, house 70, B. Margiloniy Street, Ferghana city.
In order to fully and objectively study the situation, the Anti-Corruption Agency sent a request to Hududgazta’minot JSC.
As a result, Hududgazta’minot JSC reported that Hududgaz Ferghana Gas Supply Branch installed a gas meter of the OSTEN brand at the address.
The Agency officers contacted the author of the appeal to inform about a positive solution to his problem.