Joriy yilning 30-avgust kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligida Agentlik rahbariyati va xodimlari ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz ikki yilligi munosabati bilan  “Yangi hayot uchun, yangi O‘zbekiston uchun!”  shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbir avvalida Agentlik direktori A.Burxanov barchani eng ulug‘, eng aziz ayyom bilan samimiy tabriklab, rivojlanishning yangi davriga dadil qadam qo‘yayotgan O‘zbekistonning milliy taraqqiyotida korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashishga qaratilgan izchil islohotlar tobora muhim ahamiyat kasb etib borayotganini alohida taʼkidlab o‘tdi.
Xususan, korrupsiyaga qarshi kurashish bilan bog'liq normalar yangilangan konstitutsiyada ham mustahkamlangani buning yorqin dalilidir.
Qolaversa, davlatimiz rahbarining siyosiy irodasi bilan mazkur sohada amalga oshirilayotgan muhim chora-tadbirlar samarasida sezilarli ijobiy natijalarga erishilayotgani,  bu esa korrupsiyaga qarshi kurashishga oid xalqaro reyting va indekslarda mamlakatimiz ko‘rsatkichlari muntazam yaxshilanib borayotgani misolida o‘z isbotini topayotgani va bularning barida Agentlik jamoasining munosib hissasi borligi  mamnuniyat bilan eʼtirof etildi.
Shuningdek, tadbir mobaynida bildirilgan fikrlarda korrupsiyadan xoli jamiyat barpo etish yo‘lida xalqimizning yuksak ishonchini oqlash, erishgan yutuqlarimizni yangi, yana-da ulkan natijalar bilan mustahkamlash Agentlik jamoasining bosh vazifasi bo‘lib qolishiga alohida urg‘u berildi.
Bayram tadbiri davomida munosabati bilan xizmat vazifalarini samarali va vijdonan bajarganligi, tashabbuskorligi, shuningdek, jamoat ishlarida faol ishtirok etganligi uchun Agentlikning bir guruh xodimlari faxriy yorliq hamda tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Bundan tashqari, mamlakatimiz mustaqilligining 32 yilligi oldidan Agentlik direktorining sovrini uchun o‘tkazilgan sport musobaqasining g‘olib va sovrindorlariga ham munosib sovg‘alar topshirildi.

30 августа текущего года в Агентстве по противодействию коррупции по случаю 32-й годовщины Независимости Республики Узбекистан прошло торжественное мероприятие под лозунгом «За новую жизнь, за Новый Узбекистан!».
Открывая мероприятие, директор Агентства Акмаль Бурханов искренне поздравил всех с великим и дорогим праздником ​​и подчеркнул, что последовательные реформы, направленные на бескомпромиссную борьбу с коррупцией, приобретают все большее значение в развитии страны.
«Ярким доказательством этого является то, что в обновлённой конституции были усилены нормы, связанные с борьбой с коррупцией.
Кроме того, при политической воле главы нашего государства реализуются важные меры в этой сфере и достигаются значительные положительные результаты, что подтверждается примером постоянного улучшения показателей нашей страны в международных рейтингах. И самое приятное, что команда Агентства вносит в это свой достойный вклад», отметил Акмаль Бурханов.
Также в мнениях, высказанных в ходе мероприятия, было подчеркнуто, что основная задача команды Агентства – оправдать высокое доверие нашего народа, закрепить наши достижения новыми, более значимыми результатами на пути построения свободного от коррупции общества.
В ходе праздничного мероприятия группа сотрудников Агентства была награждена Почётной грамотой и Благодарственным письмом за эффективное и добросовестное выполнение своих обязанностей, инициативность и активное участие в общественных работах.
Кроме того, были вручены призы победителям и призёрам спортивных соревнований на приз директора Агентства, организованных в преддверии 32-й годовщины Независимости нашей страны.