Коррупцияга қарши курашиш агентлигида Хотин-қизлар байрами муносабати билан Агентликда фаолият юритаётган аёллар учун тантанали байрам тадбири ташкил этилди.
Тадбир аввалида Агентлик директори Акмал Бурханов нозик хилқат эгаларига байрам табригини йўллади.
Табрикда аёлларнинг ижтимоий-сиёсий, иқтисодий ҳаётнинг фаол иштирокчисига айланиб улгургани, хусусан, коррупцияга қарши курашишдек долзарб ва масъулиятли фаолиятда ҳам уларнинг фидойилик билан хизмат қилаётгани алоҳида эътироф этилди.
Тадбир мобайнида давлат ва жамият ҳаёти ривожида ана шундай беқиёс ўринга эга бўлган қадрли опа-сингилларимизга самимий тилаклар билдирилди. Эл ардоғидаги санъаткорлар ( сўз устаси Зокир Очилдиев, хонандалар Дилноза Исмияминова ва Аминзода Жуманиёзов)нинг чиқишлари билан байрам тадбири янада кўтаринки руҳда давом этди.

По случаю Международного женского дня – 8 марта, в Агентстве по противодействию коррупции было организовано праздничное мероприятие для женщин, работающих в Агентстве.
Мероприятие с поздравительной речью открыл директор Агентства Акмаль Бурханов.
Он особо отметил, что женщины принимают активное участие в общественно-политической и экономической жизни страны, в частности, самоотверженно трудятся в такой ответственной сфере, как борьба с коррупцией.
Искренние поздравления и тёплые пожелания были высказаны женщинам в ходе мероприятия. А выступления артистов стали настоящим украшением праздничной программы.