Агентлик директори Акмал Бурханов Вашингтон шаҳрида Жаҳон банкининг Глобал бошқарув департаменти Европа ва Марказий Осиё бўйича менежери Даниел Боис ва Бошқарув бўйича катта мутахассис Даниела Фелькман билан учрашиб, қўшма лойиҳаларнинг ҳолати ва ҳамкорликнинг истиқболларини муҳокама қилди.
Хусусан, Жаҳон банкининг Ўзбекистонда давлат органлари фаолиятида коррупциявий хавф-хатарларни баҳолаш методологиясини ишлаб чиқишдаги ва Агентлик фаолиятини институционал баҳолашни ўтказишдаги кўмаги юқори баҳоланди.
Учрашув якунларига кўра, Томонлар:
Манфаатлар тўқнашуви тўғрисидаги ҳамда норматив ҳуқуқий ҳужжатлар ва улар лойиҳаларининг коррупцияга қарши экспертизаси тўғрисидаги қонунларни амалиётга татбиқ этишда экспертлик ёрдамини кўрсатиш;
Ўзбекистонда ўтказилиши режалаштирилган Аксилкоррупция форуми доирасида махсус интерактив сессия ташкил этиш ва бошқа йўналишларда ҳамкорликни давом эттиришга келишиб олишди.

Директор Агентства по противодействию коррупции Акмаль Бурханов в Вашингтоне провёл встречу с менеджером практики по региону Европы и Центральной Азии Глобальной практики по вопросам эффективного управления Даниэлем Бойсом и старшим специалистом по управлению Всемирного банка Даниэлой Фелькман, в ходе которого были обсуждены состояние совместных проектов и перспективы сотрудничества.
В частности, была высоко оценена поддержка Всемирного банка в разработке методологии оценки коррупционных рисков в деятельности государственных органов Узбекистана и проведении институциональной оценки деятельности Агентства.
По итогам встречи стороны договорились об оказании экспертной помощи во внедрении в практику законов о конфликте интересов и антикоррупционной экспертизе нормативно-правовых актов и их проектов, а также организации
специальной интерактивной сессии в рамках Антикоррупционного форума, запланированного к проведению в Узбекистане, а также о продолжении сотрудничества по другим направлениям.