Жорий йилнинг 20-21 январь кунлари Коррупцияга қарши курашиш агентлиги томонидан Конрад Аденауэр жамғармасининг Марказий Осиёдаги ваколатхонаси билан ҳамкорликда “Давлат бошқарувининг шаффофлиги ва жамиятда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш” мавзусида семинар-тренинг ўтказилди.Унда Агентлик директори А. Бурханов ва Конрад Аденауэр жамғармасининг Марказий Осиёдаги минтақавий вакили Х. Ронни иштирок этди.
Семинар-тренинг давомида “Янги Ўзбекистон маъмурий ислоҳотларини амалга ошириш”, “Ўзбекистон Республикаси Президентининг Олий Мажлисга ва Ўзбекистон халқига мурожаатномасининг мазмун-моҳияти ва коррупцияга қарши курашиш борасидаги давлат сиёсати”, “Давлат органлари фаолиятининг очиқлиги ва шаффофлигини таъминлаш” каби мавзуларда ўзаро муҳокамалар бўлиб ўтди.
Шунингдек, Агентликнинг 2022 йилда амалга оширилган ва 2023 йилда режалаштирилган фаолияти бўйича тақдимотлар ўтказилди.

20-21 января текущего года Агентством по противодействию коррупции совместно с Представительством Фонда Конрада Аденауэра в Центральной Азии организован семинар на тему «Прозрачность государственного управления и формирование нетерпимого отношения к коррупции в обществе».
Директор Антикоррупционного агентства Акмаль Бурханов и глава Регионального представительства Фонда Конрада Аденауэра в Центральной Азии Ронни Хайне выступили с приветственной речью.
В ходе семинара состоялось обстоятельное обсуждение широкого ряда вопросов, включая «Осуществление административной реформы нового Узбекистана», «Суть обращения Президента Республики Узбекистан к Олий Мажлису и народу Узбекистана и государственная политика по борьбе с коррупцией», «Обеспечение открытости и прозрачности деятельности государственных органов и организаций».
Также участники семинара провели презентации, посвящённые итогам деятельности Агентства за 2022 год и планам на 2023 год.