Yevropa Kengashi tashabbusi bilan “Markaziy osiyoda huquq ustuvorligi bo‘yicha dasturi”ning “Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish va ochiqlikni taʼminlashga ko‘maklashish” loyihasi doirasida joriy yilning 11-13 iyul kunlari Fransiyaning Strasburg shahrida “Markaziy Osiyo davlatlarida biznesni halol olib borish va xususiy sektorda komplayensni joriy etish yuzasidan malaka oshirish” mavzusidagi mintaqaviy seminarda Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi masʼul xodimidan iborat O‘zbekiston delegatsiyasi ishtirok etmoqda.
Uch kunlik seminar davomida xalqaro ekspertlar tomonidan ishtirokchilarga xususiy sektorda korrupsiyaning oldini olish va korrupsiya bilan bog‘liq holatlarni aniqlash, shuningdek tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirishda halollikni taʼminlash bo‘yicha xalqaro standartlar va zamonaviy ilg‘or tajribalar haqida maʼlumotlar almashish ko‘zda tutilgan.

On July 11-13, Strasbourg becomes a venue for a regional workshop on the topic ‘Business Integrity and Implementation of Compliance in Private Sector in Central Asian States’, initiated by the European Council within the framework of the Combating Economic Crimes and Promoting Transparency Project of the Central Asia Rule of Law Program. Representatives of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan also participate in the workshop.
During the three-day workshop, international experts provide participants with information on international standards and best practices for preventing corruption in the private sector and detecting cases of corruption, as well as ensuring business integrity.