Yevropa Kengashi tashabbusi bilan “Markaziy osiyoda huquq ustuvorligi bo‘yicha dasturi”ning “Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish va ochiqlikni taʼminlashga ko‘maklashish” loyihasi doirasida joriy yilning 11-13 iyul kunlari Fransiyaning Strasburg shahrida “Markaziy Osiyo davlatlarida biznesni halol olib borish va xususiy sektorda komplayensni joriy etish yuzasidan malaka oshirish” mavzusidagi mintaqaviy seminarda Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi masʼul xodimidan iborat O‘zbekiston delegatsiyasi ishtirok etmoqda.
Uch kunlik seminar davomida xalqaro ekspertlar tomonidan ishtirokchilarga xususiy sektorda korrupsiyaning oldini olish va korrupsiya bilan bog‘liq holatlarni aniqlash, shuningdek tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirishda halollikni taʼminlash bo‘yicha xalqaro standartlar va zamonaviy ilg‘or tajribalar haqida maʼlumotlar almashish ko‘zda tutilgan.

В рамках проекта «Борьба с экономическими преступлениями и содействие обеспечению открытости» программы «Верховенство права в Центральной Азии», 11-13 июля во французском Страсбурге по инициативе Совета Европы организован региональный семинар на тему «Добропорядочность в бизнес сфере и внедрение комплаенс в частном секторе в странах Центральной Азии». В работе семинара участвуют и представители Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан.
В ходе трехдневного семинара международные эксперты предоставят участникам информацию о международных стандартах и ​​передовых современных практиках предотвращения коррупции в частном секторе и выявления случаев, связанных с коррупцией, а также обеспечения добропорядочности в предпринимательской деятельности.